Kiedy słyszymy słowo wytłoczki, pierwsze co przychodzi nam na myśl to jajka. I bardzo dobrze, bo wytłoczki używane są najczęściej do jajek. Ale nie tylko! Pewien norweski producent opakowań na owoce postanowił wykorzystać wytłoczki do przewożenia owoców. No właśnie! W zasadzie owoce, na przykład jabłka, nie różnią się specjalnie kształtem od jajek, i również one, na których można połamać można sobie zęba, mogą ulec zgnieceniu.
Ten norweski producent nie opatentował co prawda swojego odkrycia, ale na pewno dużo na nim zyskał. Zazwyczaj zajmował się opakowaniami z plastiku, czyli były to opakowanie termoformowane. Ich możliwości są naprawdę duże i nie ma problemu z przewozem owoców, bo nie tylko jabłka były w nich transportowane. Pomarańcze, mandarynki, kiwi, czy melony, również uzyskały pewną ochronę i oczywiście komfort podczas długiej podróży. Tego typu opakowania, a szczególnie opakowania spożywcze, zostały przechwycone przez innych producentów i dzięki temu owoce o wiele bezpieczniejsze, a my nie musimy martwić się obitymi gruszkami, czy pomarańczami.

1 komentarz

  1. producentów wytłoczek jest wielu, ja szukałem ostatniu firmy która wykona ciekawe nietypowe opakowania na czekoladki reklamowe. nie taka prosta sprawa ale moge polecić sprawdzoną firmę teraz: click-pack.pl

You must be logged in to leave a reply.